Vendosja e Capslock, Nunlock, Scroll Lock ne start

  Share
  avatar
  mondi
  Antar/e 10%
  Antar/e 10%

  Postimet : 50
  Pikët : 149
  Thanks : 0
  Join date : 09/05/2009

  (N) Vendosja e Capslock, Nunlock, Scroll Lock ne start

  Mesazh nga mondi prej Sat May 09, 2009 3:52 am

  Nese deshironi qe ndonjera nga keto funksione te jete e aktivizuar njekohesisht me startimin e kompjuterit veproni keshtu:
  Starto Regedid (Start-->Run-->Regedit)
  shko ne HKEY_CUR-RENT_USER \ Control Panel \ Key Board hape InitialKeyboardIndicators Nderroje valuten ne ndonjeren nga numra e meposhtem:
  0 - All keys off
  1 - Caps Lock on
  2 - Num Lock on
  3 - Scroll Lock on

  per multi keys, dhe funksionet e tyre

  4 - Caps Lock and Num Lock on
  5 - Caps Lock and Scroll Lock on
  6 - Num Lock and Scroll Lock on
  7 - Caps Lock, Nun Lock and Scroll Lock on
  Dil njeher ne logoff dhe kthehu serish

   Ora është Wed Apr 25, 2018 10:02 am