Fshehi Dosjet ne Fotografi by iliros

  Share
  avatar
  loti the hacker
  WebMaster
  WebMaster

  Postimet : 522
  Pikët : 1499
  Thanks : 7
  Location : TeToVa
  Join date : 07/05/2009

  (N) Fshehi Dosjet ne Fotografi by iliros

  Mesazh nga loti the hacker prej Sat May 16, 2009 10:19 am

  Pershendetje te gjitheve, ne kete tutorial do tju tregoj se si ti fshehim dosjet tona file apo ndonje gje ne nje

  fotografi te formatit "jpg".
  Para disa koheve disa gazetar Amerikan afermojn se terroristat Islamik i merrshin dhe dergoshin informacione
  permes Ebay, duke i fshehur ne fototgrafit JPG.
  Per te gjith te apasionuarit shikoni si ta beni.
  Duhet te kemi si software "winRar" e natyrisht nje fotografi jpg qe mund te krojoni me njeher ne Paint.
  Ja fillojm duke futur documentin apo dosjen tone ne nje arkiv rar.
  Celom CMD duke shkuar keshtu Start-> Run -> dhe e shkruam cmd dhe enter.
  Ne skemen e prorompt japim kete komand te thjesht:

  copy /b ?C:\emri_file.jpg? + ?C:\emri_file.rar? ?C:\file_i_ri.jpg?

  Do te thot nese eshte arkivi per ta mshefur img qe duhet te mbaj dosjen, gjinden ne c:\

  file_i_ri.jpg qe mund te visualizohet normalisht si cfare do fotografije tjeter.
  Per ta vizualixuar dosjen tjeter ju mjafton te ndrroni emrin prej jpg ne rar, ose me nje software falas

  "rinominer.exe"

   Ora është Mon Apr 23, 2018 1:37 am