Si Ta Transferojm vBulletin prej nje Hosti ne nje Host tjeter ?

  Share
  avatar
  A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX;
  Administrator
  Administrator

  Postimet : 617
  Pikët : 1454
  Thanks : 1
  Join date : 14/05/2009

  (N) Si Ta Transferojm vBulletin prej nje Hosti ne nje Host tjeter ?

  Mesazh nga A.[s].W.-TeaM | tR1pLeeX; prej Fri May 15, 2009 6:58 am

  Se pari shkarko Bigdump.php

  Kodi:

  http://dc83.4shared.com/download/59999332/1cf03947/bigdump.php?tsid=20080904-161532-f7efd902

  Uploado te gjithe vB ne host veq follderin Install jo
  Hap nje follder me emrin Dump dhe aty uploado fajllin bigdump.php qe shkarkove dhe backup.sql
  Vjen pytja si me marre backupin ?
  Shko keshtu : AdminCP-->>Krejt poshte me duket eshte
  Mirembajtje-->>Database Backup-->>I ben te gjitha PO ja bon
  save edhe e uploadon ne follderin Dump
  Me pas editojme fajllin bigdump.php keshtu :


  Kodi:

  $db_server = 'serverin e Mysql';
  $db_name = 'database name ';
  $db_username = 'username e databazes';
  $db_password = 'password i databazes';

  Krejt fajllat ja bojme CHMOD ne 777
  Si behet CHMOD ne 777
  Lehte me FlashFXP shko te fajlli qe don me bo CHMOD klikon me te djathten dhe eshte opcioni CHMOD dhe e bon 777 edhe ok
  Me pas shkojme keshtu per ta riderictuar :

  Kodi:

  www.sajtiyt.com/dump/bigdump.php

  Dhe importon perseri backupin -->>Zgjedh Backupin-->>Start Import !!
  Me pas shkojme keshtu per te bere upgrade :


  Kodi:

  www.sajtiyt.com/install/upgrade.php

  Shkon te gjitha next edhe u kry !!
  Ju pershendes !!

   Ora është Wed Apr 25, 2018 10:18 am