Si te Hapim Server ne Cs 1.6

    Share
    avatar
    loti the hacker
    WebMaster
    WebMaster

    Postimet : 522
    Pikët : 1499
    Thanks : 7
    Location : TeToVa
    Join date : 07/05/2009

    (N) Si te Hapim Server ne Cs 1.6

    Mesazh nga loti the hacker prej Tue Jun 02, 2009 5:53 am

    Qe ku e ki

    - Krijojm nje folder te ri me emrin HLDS ne C:/ (keshtu do te doket C:/HLDS)

    - Shkarkojm

    Kodi:
    http://www.steampowered.com/download...atetool.exedhe e intalojm ne C:/HLDS (klikojm dy her - NEXT - Agree - e intalojm ne C:/HLDS - YES)

    - Tash shkoim START - Run - shkruim CMD - klikojm OK

    - Tash ne dritaren qe na hapet shkruajm :
    cd C:\HLDS. edhe Enter ntastier

    - Tash prap shkruajm ket komand :
    hldsupdatetool.exe -command update -game valve -dir . (me .(pik) ne fund)

    - Edhe tash presim deri sa te perfundon shkarkimi i fajllave

    - Kur te perdunfoj shkarkimi do te shkruaj keshtu : HLDS installation up to date.

    - Tash shkruim prap tjetren komand menjer ne vazhdim pasi te perfundon shkarkimi :
    hldsupdatetool.exe -command update -game cstrike -dir .

    - Perseri do te shkarkohen tjer fajlla dhe ne fund prap kur te perfundoj shkarkimi do te shkruaj :
    HLDS installation up to date.

    - Tash shkarkojm kete Patch v.21:

    Kodi:
    4shared.com/file/24695319..._full_V21.html- E instaloim ket patch ne C:/ProgramFiles/Valve/cstrike dhe ne
    C:/HLDS/cstrike

    - Instalimi i patchit behet keshtu :
    1. E hapim zgjedhim gjuhen dhe klikojm OK
    2. Next
    3. Next
    4. Destination Folder ju tregova me lart ku ta instaloni ne 2 vende
    5. Install

    - Tash duhet te beni vetem edhe nje send te konfiguroni fajllin me emrin server.cfg
    1. Shkojm ne C:\HLDS\cstrike dhe e hapim ket fajll me Notepad
    2. Fshijm te gjitha komandat qe gjendet aty
    3. Dhe i qesim keto komanda :

    hostname "Emri i serverit"
    mp_autokick 0
    mp_autocrosshair 0
    mp_autoteambalance 0
    mp_buytime 2
    mp_consistency 1
    mp_c4timer 35
    mp_fadetoblack 0
    mp_falldamage 0
    mp_flashlight 1
    mp_forcecamera 3
    mp_forcechasecam 2
    mp_friendlyfire 0
    mp_freezetime 0
    mp_fraglimit 0
    mp_hostagepenalty 0
    mp_limitteams 6
    mp_logfile 1
    mp_logmessages 1
    mp_logdetail 3
    mp_maxrounds 0
    mp_playerid 0
    mp_roundtime 3
    mp_startmoney 800
    mp_timelimit 35
    mp_tkpunish 0
    mp_winlimit 0

    sv_aim 0
    sv_airaccelerate 10
    sv_airmove 1
    sv_allowdownload 1
    sv_clienttrace 1.0
    sv_clipmode 0
    sv_allowupload 1
    sv_cheats 0
    sv_gravity 800
    sv_lan 1
    sv_maxrate 7000
    sv_maxspeed 320
    sv_maxupdaterate 101
    sys_ticrate 10000
    decalfrequency 60
    pausable 0
    log on
    decalfrequency 60
    edgefriction 2
    host_framerate 0
    exec listip.cfg
    exec banned.cfg
    rcon_password (passwordi per rcon) pa kllapa

    - Edhe u kry

    - Tash per me aktivizu serverin kemi 2 menyra , un do tju tregoj vetem menyren e 1 pasi e 2-ta edhe me e komplikume :

    - Menyra e 1 :
    1. Shkojm ne C:\HLDS. e hapim fajllin me emrin : hlds
    2. Na hapet ni dritare tash ja dhojm kto te dhana :

    - Game: CounterStrike
    - Server Name: Emri i serverit
    - Map: qfardo qe doni
    - Network: Internet
    - Max. Players: sa te doni
    - UDP Port: 27015
    - RCON Password: paswordi per rcon
    - Secure (Valve Anti-Cheat): kta lene qysh o
    - Edhe klikoni Start

    - Menyra e 2-te eshte permes consoles kush din mir kush sdin le ta perdor menyren e 1

      Ora është Sat Mar 17, 2018 4:31 am