Si ta bejme nje Foto ne Pejzash.

  Share
  avatar
  DoNNy_007
  Përjashtuar
  Përjashtuar

  Postimet : 4
  Pikët : 12
  Thanks : 0
  Join date : 16/05/2009

  (N) Si ta bejme nje Foto ne Pejzash.

  Mesazh nga DoNNy_007 prej Sat May 16, 2009 3:12 am

  Shkojme:

  Hapi 1: Marrim nje foto,(une e am zgjedhur kete)


  Hapi 2: Shtypim ctr + J. Dhe punojme me njeren fotografi

  Hapi 3: Image>Adjustments>Shadow Highlight. E Bejme: Amount Shadow 100% ndersa Amount highlights 0%. Si ne foto.
  Permes kesaj e fitojm kete fotografi.


  Hapi 4: Filter>Stylize>Find Edges. The krijoher kjo fotografi.


  Hapi 5: Shkojme Edit > Fade Find Edges. Opacity-n e bojm 100%, ndersa mode-n e zgjedhim LUMINOSITY. si ne figur.


  Dhe e fitojm fotografin e meposhtme.

   Ora është Wed Apr 25, 2018 10:15 am