Nese keni Real-IP , Root ,ose VPS , nese doni AMXMODX ktu mund te merrni

    Share
    avatar
    loti the hacker
    WebMaster
    WebMaster

    Postimet : 522
    Pikët : 1499
    Thanks : 7
    Location : TeToVa
    Join date : 07/05/2009

    (N) Nese keni Real-IP , Root ,ose VPS , nese doni AMXMODX ktu mund te merrni

    Mesazh nga loti the hacker prej Mon Jun 01, 2009 6:42 am


     


    Nese keni  Real-IP , Root ,ose VPS , nese doni AMXMODX ktu mund te merrni


    Ky sen bon veq nese e keni per WINDOWS  SERVER



    AMXMODX 1.76c ,  METAMOD 1.19 , HLGUARD  1.8 ,  BOOSTER 2.40 , SXE-5.8 WINDOWS ,  85 %  ne gjuhen shqipe


    Download pasi qe te downladoni extraktoni ne \Valve\cstrike apo ku e kini


    c.s e instalun , pastaj hapne addons ,  edhe liblist.gam  extraktoni ne  te cstrike  


    Veretje :  Ata qe e marrin addons prej webit , edhe nese qelin server e ndryshojn ket


    amxmodx_version "1.76c BY PIONERI"   e kane te rxun serverin .


    Si te bejme ( shtojm ) admina ne AMXMOD (new)


     [  1] Admin Base              1.76d    AMXX Dev Team     admin.amxx       running 
     [  2] Admin Commands          1.76d    AMXX Dev Team     admincmd.amxx    running 
     [  3] Admin Help              1.76d    AMXX Dev Team     adminhelp.amxx   running 
     [  4] Slots Reservation       1.76d    AMXX Dev Team     adminslots.amxx  running 
     [  5] Multi-Lingual System    1.76d    AMXX Dev Team     multilingual.am  running 
     [  6] Menus Front-End         1.76d    AMXX Dev Team     menufront.amxx   running 
     [  7] Commands Menu           1.76d    AMXX Dev Team     cmdmenu.amxx     running 
     [  8] Players Menu            1.76d    AMXX Dev Team     plmenu.amxx      running 
     [  9] Teleport Menu           1.76d    AMXX Dev Team     telemenu.amxx    running 
     [ 10] Maps Menu               1.76d    AMXX Dev Team     mapsmenu.amxx    running 
     [ 11] Admin Chat              1.76d    AMXX Dev Team     adminchat.amxx   running 
     [ 12] Anti Flood              1.76d    AMXX Dev Team     antiflood.amxx   running 
     [ 13] Scrolling Message       1.76d    AMXX Dev Team     scrollmsg.amxx   running 
     [ 14] Info. Messages          1.76d    AMXX Dev Team     imessage.amxx    running 
     [ 15] Admin Votes             1.76d    AMXX Dev Team     adminvote.amxx   running 
     [ 16] NextMap                 1.76d    AMXX Dev Team     nextmap.amxx     running 
     [ 17] Nextmap Chooser         1.76d    AMXX Dev Team     mapchooser.amxx  running 
     [ 18] TimeLeft                1.76d    AMXX Dev Team     timeleft.amxx    running 
     [ 19] Pause Plugins           1.8.0.3  AMXX Dev Team     pausecfg.amxx    running 
     [ 20] Stats Configuration     1.8.0.3  AMXX Dev Team     statscfg2.amxx   running 
     [ 21] Restrict Weapons        1.76d    AMXX Dev Team     restmenu.amxx    running 
     [ 22] StatsX2                 1.8.0.3  AMXX Dev Team     statsx2.amxx     running 
     [ 23] CS Misc. Stats2         1.8.0.3  AMXX Dev Team     miscstats2.amxx  running 
     [ 24] CS Stats Logging        1.8.0.3  AMXX Dev Team     stats_logging.a  running 
     [ 25] Hostage Events          0.9.3    default           hostages.amxx    paused  
     [ 26] SlayAll                 0.8      JustinHoMi        slayall.amxx     running 
     [ 27] AMX SwapTeams           2.01     Redmist           swapteam15.amxx  running 
     [ 28] Smart Team Swap         1.0.0    Grygrx            teamswap.amxx    running 
     [ 29] POD-Bot Menu            1.3      g4s|figurE.09     amxx_podbotmenu  running 
     [ 30] Admin Check             1.51     OneEyed           admin_check170.  running 
     [ 31] Show IP                 1.0      $uicid3           amx_ip.amxx      running 
     [ 32] AMXX Public server rul  1.20     Priski            public_rules.am  running 
     [ 33] Auto Round Restart      1.6      SubStream         autorr.amxx      running 
     [ 34] xREDIRECT               1.0RC4   x0R               xredirect.amxx   running  
     [ 35] Server redirect         0.9.1    x0R               serverredirect.  running 
     [ 36] Bad Camper              1.2      Brad Jones        bad_camper.amxx  paused  
     [ 37] High Ping Kicker        1.0      Shadow/Bo0m!      amx_hpk.amxx     running 
     [ 38] RS Swear Filter         2.0      xeroblood         rs_swearfilter.  paused  
     [ 39] AFK KiSSS               3.0.0 B  Isobold           afkkisss.amxx    running 
     [ 40] AFK Bomb Drop           1.0      BlackFlagg        afkbomb170.amxx  running 
     [ 41] Admin Free Look         1.9      Jim               admin_freelook.  running 
     [ 42] Knifes Only             0.1      BillyTheKid       knifes_only.amx  running 
     [ 43] AdminListen             2.3x     /dev/ urandom     adminlisten170.  running 
     [ 44] Bomb Countdown HUD Tim  0.2      SAMURAI           bcd_hudtimer.am  running 
     [ 45] Admin Gag               1.8.3    EKS               admin_gag.amxx   running 
     [ 46] CVAR Guard              1.0      29th ID           amx_cvarguard.a  running 
     [ 47] Player Counter          1.2      Doombringer       player_counter.  running 
     [ 48] Serverinfo              1.10     p3tsin            serverinfo.amxx  running 
     [ 49] Auto-Responder (from f  0.3      v3x               auto_responder0  running 
     [ 50] Don't say IPs           0.1      JGHG              dontsayips.amxx  running 
     [ 51] CSDM Main               2.1i     CSDM Team         csdm_main.amxx   running 
     [ 52] CSDM Equip              2.1i     CSDM Team         csdm_equip.amxx  running 
     [ 53] CSDM Spawns             2.1i     CSDM Team         csdm_spawn_pres  running 
     [ 54] CSDM Misc               2.1i     CSDM Team         csdm_misc.amxx   running 
     [ 55] CSDM Stripper           2.1i     KWo               csdm_stripper.a  running 
     [ 56] CSDM Protection         2.1i     BAILOPAN          csdm_protection  running 
     [ 57] CSDM FFA                2.1i     CSDM Team         csdm_ffa.amxx    running 
     [ 58] CSDM Ticketing          2.1i     BAILOPAN          csdm_tickets.am  running 
     [ 59] CSDM Item Mode          2.1i     FALUCO & KWo & S  csdm_itemmode.a  running 
     [ 60] CDSM Stop Respawn       1.0      teame06           csdm_stop_respa  running 
    60 plugins, 57 running


      Ora është Tue Oct 24, 2017 1:48 am